Francie – Nimes

1) Výměnný pobyt

Ve školním roce 2013/2014 proběhl již 3.ročník projektu Naše Evropa-můj kraj, který za podpory odpovídajících krajů a města Uherský Brod organizuje Gymnázium Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a Gymnázium Alphonse Daudeta v Nîmes ve Francii.Tento projekt se soustředí zejména na zkvalitňování komunikace mezi mladými evropskými občany (studenty), na poznávání společných tradic a odlišných zvyklostí a přispívá k dotváření obrazu o možnostech „Evropské unie“.
Projektu se v roce 2014 zúčastnilo 30 studentů, z toho 15 studentů z gymnázia GJAK a 15 francouzských studentů. Po týdenním dubnovém pobytu ve Francii, kde měli studenti bohatý poznávací program, byli přijati zastupiteli kraje Languedoc-Roussillon v Montpellier a zorganizovali malý koncert na půdě tamního gymnázia, přivítali moravští studenti Francouze v květnu, aby jim nabídli pestrý program s tématem Doba hraběte Václava z Kounic. Patronem letošní české části projektu byl pan Daniel Landa, který studentům v přímém přenosu připomněl, jakými důležitými hodnotami pro člověka jsou vzdělání a tolerance. Během tří let se jenom z české strany zúčastnilo projektu více jak 60 studentů.

Výměnné pobyty Gymnázia JAK Uherský Brod a Gymnázia v Nimes ve Francii finančně podporuje město Uherský Brod.
LOGOUB

francie1

2) Úspěch studentek v soutěži francouzského šansonu a účast na euroregionálním kole v Ostravě

V březnu 2014 se naše studentky zúčastnily republikového kola soutěže ve francouzské písni, která se konala v Ostravě pod záštitou Města Ostrava, Francouzské ambasády a Alliance française v Ostravě. Děvčata Barbora Kubáníková, Katja Walderová a Magdaléna Janigová obsadila první tři místa ve výrazné konkurenci a zajistila si tak postup do euroregionálního kola, kam byl pozván také pěvecký sbor Gymnázia JAK Campana, aby vystoupil na závěrečném koncertě kapely Joela Brose.

joel1m

 

   391  (by Google API)
GYMNÁZIUM UB