Aktuálně

V Uherském Brodě se piknikovalo na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů

6 Čvn , 2016  

Fairtradová káva, čaj, voňavé bábovky a buchty z domácích vajec a  fairtradového cukru, domácí pomazánky, pečivo nebo marmelády. Takové dobroty posnídala zhruba třicítka lidí na společném pikniku v kavárně Ulité Kafé v Uherském Brodě, který pořádali žáci z našeho gymnázia.

Piknik s názvem Férová snídaně NaZemi proběhl v Uherském Brodě už pošesté a opět jsme se přidali k dalším 160 místům v České republice, kde se piknikový happening pořádal. Akce probíhá tradičně na Světový den pro fair trade, který připadá na druhou květnovou sobotu, letos tedy 14. 5. 2016.

„I přes nepřízeň počasí jsme strávili krásný den. Všichni se zodpovědně najedli, vyměnili recepty a odpočinul i například u šálku fairtradového cappucina. Snídani jsme zakončili filmem o férové kávě,“ uvedl místní organizátor brodské snídaně Tomáš Lukeš z gymnázia.

„Férová snídaně je příjemnou akcí, která propojuje v daném místě lidi, kteří přemýšlí o dopadech svého spotřebního chování,“ upřesnila koordinátorka Férové snídaně Gabriela Štěpánková z neziskové organizace NaZemi, která akci zastřešuje. Společnou snídaní dali účastníci najevo, že upřednostňují produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce…

Více na: www.facebook.com/FairtradeGJAK

DSCN5681

DSCN5694

DSCN5686

199