Aktuálně

DOFE STÁLE JEDE O 106

11 Kvě , 2021   Gallery

Projekt DofE pokračuje v činnosti i přes nepříznivou situaci a dokonce rozšířil své řady o 5 nových účastníků, celkově program aktivně plní 16 studentů. Posilují tím svou zodpovědnost a vytrvalost, poznávají a překonávají sami sebe, získávají nové dovednosti užitečné pro další studium a budoucí práci.

Nováčci plní základní, tj. bronzovou úroveň, kde z nabízených aktivit plní například vaření, kondiční běhání, vedení skautského oddílu, navrhování oblečení, jógu nebo hlídání dětí. Jmenovitě se jedná o Andreu Pijákovou, Jakuba Miličku, Nelu Soukeníkovou z 1. A, externě se do týmu přidali jejich kamarádi Ondřej Mužík a Václav Kapsa. Tento tým si vede nový vedoucí a absolvent programu Pavel Flekač.

Stávající účastníci pokračují ve vyšší, tj. stříbrné úrovni v nezměněném počtu 11 lidí. Jako své stříbrné aktivity zvolili čtení, doučování, hru na violoncello, orientační běh, individuální fitness trénink, jízdu na koni a trénink koní, fotbal, hru na heligonku, úpravu not pro různé nástroje a jiné. V tuto chvíli začínají se společným plánováním cvičné a ostré expedice na českých řekách. Už teď se všichni těšíme na společně strávený čas a zážitky z kempování a sjíždění řek.

OBSAH A CÍLE DOFE

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi, který tě podporuje v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Cílem programu je podpořit komplexní rozvoj schopností a dovedností mladých lidí ve věku 14 až 24 let skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve čtyřech provázaných oblastech: dovednosti, pohybu, dobrovolnictví a expedici ve třech úrovních.

  • Program DofE je dobrodružnou cestou plnou nových zážitků, kamarádů a zkušeností.
  • Program DofE mladé lidi přivádí k aktivitám, o nichž do té doby často jen snili, a ukazuje jim, že s odhodláním je možné všechno.
  • Součástí programu DofE je dobrovolnictví, v němž se mladí lidé učí dávat a dostávat zároveň.
  • Program DofE učí mladé lidi přistupovat ke svému vzdělávání a volnému času aktivně.
  • Mladí lidé si v programu DofE sami vybírají, jaké výzvy a cíle chtějí splnit a jakým aktivitám se chtějí věnovat.

Další informace o programu DofE najdete na: www.dofe.cz

Mgr. Milena Šišáková
Koordinátorka programu DofE

77