Aktuálně

Do Brna za zlatým pokladem Inků

22 Lis , 2019   Gallery

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 se vydala třída TA plná očekávání do Brna za zlatým pokladem Inků.

Světová výstava, která se do České republiky vrátila po 10 letech, přiblížila návštěvníkům původ, život i rituály andských kultur. Expozice na více než 2000 m2 názorně zpracovává celou historii osidlování amerického kontinentu.

Shlédnete originální exponáty, modely staveb rituálních míst jako například Machu Picchu a grafické panely vám vysvětlí všechny souvislosti, které vhodně doplňuje kino a TV obrazovky s dokumentárními snímky ze současných nalezišť. Ve 3D realitě vstoupíte na posvátná místa, či se stanete dávným bojovníkem. Mystika dávných rituálů a uctívání zlata, které tak jako kdysi ohromily španělské dobyvatele, vzbuzují údiv a úctu dodnes. Další část expozice se věnuje právě španělským kolonizátorům, jejichž zaoceánské plavby byly ve své době velkým dobrodružstvím.

Pro studenty byly připraveny pracovní listy s tématy nejen o zlatém pokladu, ale především o historii Amerického kontinentu a také vědomostní kvíz. Každý obdržel u vstupu kartu s příběhem skutečné, či bájné postavy z historie amerického kontinentu a mohl si na konci výstavy dohledat její osud.

Všem se výstava ohromně líbila a doporučujeme ji všem.

text a foto: Mgr. Milena Šišáková a Mgr. Martina Tichá

 

 

177