Aktuálně

Halloween na GJAK

14 Lis , 2019   Gallery

Nápad našich vyučujících angličtiny – paní profesorky Řehořové a paní profesorky Cahlové, překvapit na svátek Halloween třídu PA, se nám okamžitě zalíbil.


Začali jsme přemýšlet nad strašidelnými kostýmy, věnovali jsme čas přípravě her a výrobě pamlsků. Den “D” nastal v pátek 1. listopadu. Šestou vyučovací hodinu jsme v nevšedních a děsivých kostýmech překročili práh učebny výtvarné výchovy. Do třídy, kde právě probíhala výuka primy, jsme vstoupili ve stylu tradičního pořekadla Trick or treat, doprovázeni tóny tematické písně On Halloween Night. Všechny naše příšerky vytvořily hrozivé seskupení před tabulí. Mluvčí kvarty – čarodějnice Natálie pronesla úvodní řeč a představila naplánovaný program. Samozřejmě v angličtině.

Primány jsme rozdělili do 4 družstev. První dvě skupiny přiřazovaly správné dvojice – anglické slovo napsané na kartičce a k němu příslušný obrázek. Vítězil úspěšnější tým. Zbylá dvě družstva hrála hru Oběšenec. Po naučných herních aktivitách jsme soutěžící pozvali na naše vlastnoručně připravené občerstvení – netopýří perníčky, dýňové muffiny, půlnoční buchtičky a jiné lákavé pochoutky.

Závěrem vyučovací hodiny, která utekla jako voda,  jsme zapózovali na společnou fotografii. Poděkování celé kvarty patří paní profesorkám  za pomoc s přípravou této milé akce. Díky si zaslouží i pan profesor Lečbych, který nám přenechal hodinu výtvarné výchovy a vyfotografoval nás. Především však děkujeme nejmladším studentům našeho gymnázia za hezké přijetí, spolupráci a příjemné chvilky, které jsme u nich ve třídě strávili.

Šárka Slačálková, KA

 

foto: Mgr. Pavel Lečbych

587