Aktuálně

FRANCIE 2019 – jeden za všechny, všichni za jednoho

19 Zář , 2019   Gallery

Velký okruh po Francii – navštívené kraje a místa:
Bourgogne – Franche Comté, Centre Val de Loire, Pays de la Loire, Nouvelle Aquitanie, Occitanie, Auvergne-Rhône-Alpes

Jan Amos Komenský byl přesvědčený o tom, že má být výuka názorná. Myšlenka v dnešním multimediálním světě ještě vtíravější. Jakým způsobem můžeme vnímat svět, vstřebávat různé informace a pohybovat se na rozmanité kulturní platformě? Jak komunikovat? Jak moc důležité je občas opustit bezpečné hradby tříd a vydat se do světa, ve kterém se musí každý z nás naučit pohybovat i bez pomoci?

Kulturně a jazykově poznávací zájezdy jsou jednou z možností, jak si vyzkoušet svoje fungování v novém týmu, kdy každý má svoji roli, každý se musí umět přizpůsobit cíli a musí osobně komunikovat. Je to možnost prožít každý den poctivě, zaměstnat všechny svoje smysly, potkat se s historií, zeměpisem, biologií, jazykem, uměním i matematikou. O fyzické náročnosti při zdolávání kilometrů a častém balení ani nemluvím.

V okamžiku, kdy člověk pochopí, že necestuje proto, aby soupeřil se sousedy či „kámoškami“ ve statistice, kolik toho navštívil, ale že se vypravuje do světa, aby si ho ochutnal, okoukal, aby se ho dotkl, je na nejlepší cestě k sebepoznání a uvědomění si, že škola nemusí být nuda, že je to vlastně takový velký navigátor na naší pouti za pokladem.

Velký okruh po Francii – navštívené kraje a místa:

Bourgogne – Franche Comté: Dijon

Centre Val de Loire: chateaux de la Loire (Chambord, Chenonceau), Amboise – Clos Lucé

Pays de la Loire: abbaye Maillezais, marais poitivins

Nouvelle Aquitanie: Charante-Maritime: La Rochelle, Fouras, Fort Boyard, Dordogne – Périgord: Le Eyzies, La Madeleine, Sarlat

Occitanie: Lot (Rocamadour)

Auvergne-Rhône-Alpes: Vichy, Annecy

foto: Anna Horká, Jana Bros, Tomáš Haloda

373