Aktuálně

Barcelona 2019

27 Čvn , 2019   Gallery

Jazykový kurz španělštiny v Barceloně, březen 2019.

Poslední březnový týden se zúčastnilo 27 studentů španělštiny spolu s doprovodem jazykového kurzu v Barceloně. Do Barcelony jsme se dopravili z Prahy letecky, ubytovaní jsme byli v rodinách. Každý den po vyučování jsme se vydali obdivovat barcelonské památky.

Ze strany vedení a také všech vyučujících jazykové školy byli studenti velmi dobře hodnoceni, jak z hlediska jazykového, tak taky z hlediska chování. Za co všem moc děkuji.

Andrea Mošťková

 

 

Hodnocení zájezdu z pohledu studentů si můžete přečíst v příspěvku studentek OA:

Barcelona

Slunce, pláže, moře a památky v březnu? Ano, takovou dovolenou jsme měli my, účastníci zájezdu do Barcelony.

V neděli 24. 3. jsme v nočních hodinách vyrazili z UB směrem na pražské letiště.

Po přistání v Barceloně a vyzvednutí našich zavazadel jsme se přemístili před náš hlavní spot – a to jazykovou školu BCN languages. Odtud jsme vyrazili se k našim rodinám a následující dny společně na památky.

Ubytovali jsme se a poté společně vyšli na las Ramblas, což je něco jako španělský Václavák – dlouhá ulice s obchůdky a stánky. Konec této nejznámější ulice nás dovedl ke sloupu se sochou Kryštofa Kolumba a poté k přístavišti, kde se procházka se západem slunce a racky nad hlavou stala romantickou podívanou. Někteří nedočkaví z nás již první den ochutnali ve městě pravou španělskou paellu se zeleninou a mořskými plody.

V pondělí jsme šli trošku do neznámého – čekaly nás čtyři hodiny v jazykové škole. Byli jsme rozdělení podle úrovní do tříd asi po 10 lidech, přičemž většinu studentů tvořili dospělí cizinci, kteří se například do Barcelony přistěhovali. Odpoledne nás čekala prohlídka domu la Pedrera, secesní budova známého architekta Antonia Gaudího.

V úterý po škole jsme spěchali do Museo Picasso, protože jsme byli objednaní na určitou hodinu. Poté jsme se přemístili k Barcelonské katedrále, též zvaná katedrála svatého Kříže a svaté Eulálie. Ve volném čase se někteří z nás jeli podívat k pláži, kde už se hrály letní sporty a na moři proháněly skútry.

Ve středu nás čekal zlatý hřeb celého programu – proslulá Sagrada Familia. Dozvěděli jsme se, proč není za takovou dobu dostavěná – od počátku stavby až dodnes se chrám staví z darů a příspěvků. Prohlédli jsme si interiér a navštívili tamní muzeum zasvěcené Gaudímu a jeho pracím. Taktéž se v kryptě nachází jeho hrobka. Po návštěvě Sagrady jsme vyrazili na ochutnávku tradičních šunek, ovoce a sladkostí na trh La Boquería.

Na čtvrteční odpoledne připadla další důležitá lokalita Barcelony, a to Park Güell, původně zahradní město navržené opět Antoni Gaudím. Některá místa se v parku rekonstruovala, ale i tak jsme po udržovaných stezkách prošli parkem a obdivovali složité mozaikové vzorce (i s typickou fontánou s ještěrkou). Večer byl pro nás speciální – na osmou hodinu už jsme byli nachystaní u Montjuïc, po setmění se totiž spustila magická zpívající fontána.

V pátek, tedy poslední jsme na konci vyučování obdrželi certifikáty. Někteří šli objevovat stánky a obchůdky poblíž las Ramblas, někteří zvolili pláž nebo Akvárium. U hostitelů jsme snědli poslední večeři, sbalili si věci a šli si na chvilku zchrupnout, protože opět brzy ráno jsme museli vyrážet na letiště.

Závěrem bychom jménem všech chtěly moc poděkovat paní profesorce Mošťkové, která nás celou dobu vedla a držela nad námi ochrannou ruku. Jelikož celý zájezd zorganizovala a zvládla ho vést úplně sama, má náš velký obdiv. Díky jejímu nápadu a nadšení se stal tento zájezd nezapomenutelným. Díky, Barcelono, rádi jsme tě poznali. ♥

Dita Hradilová a Jana Juráková, OA

 

380