Aktuálně

Druhou květnovou sobotu v Brodě férově posnídaly desítky návštěvníků

2 Kvě , 2015  

Několik desítek Broďanů se zúčastnilo jednoho z asi 130 pikniků na podporu fair trade v ČR, a to u Nám. 1. Máje. Férová snídaně je vlastně pro mnohé tradiční akce, probíhající u příležitosti oslav světového dne pro fair trade druhou květnovou sobotu.
Podporovatelé ve svých obcích připravili snídani z lokálních nebo Fairtrade surovin a podělili se o ni s ostatními návštěvníky. V našem městě ve finále vznikla obrovská snídaňová hostina, kterou nebylo možno spořádat. Návštěvníci s velkým zájmem ochutnávali například férovou kávu, čaj, horkou čokoládu, rýži, domácí chléb, zeleninové pochoutky, pekařské výtvory a spousty dalších dobrot. Tato mimořádná událost vzbudila také značný zájem médií. Posnídat přišli i Elen Sladká, Pavel Chramosta, redaktorka TV Slovácko Šárka Hánová nebo bývalý ředitel gymnázia Michal Gergela.
Uherskobrodské gymnázium by při této příležitosti rádo oznámilo, že po organizaci několika podobných akcí splnilo všech pět kritérií potřebných k získání titulu Fairtradová škola, a že od příštího školního roku bude dále podporovat fair trade jako první fairtradové gymnázium v České republice.
Řídicí skupina Fairtrade GJAK by ráda poděkovala spoluorganizátorům této akce; DDM Uherský Brod, Městu Uherský Brod a Nadi Zatloukalové ze Zdravé výživy. Na naše stálé i nové snídaňáře se všichni těšíme i další rok.

32