Aktuálně

Stříbrná ceremonie DOFE v Praze

14 Pro , 2018  

Po celoročním úsilí přišel pro účastníky projektu DofE den „D“ – úterý 11. prosince 2018 v Brožíkově sále Staroměstské radnice v Praze.

Osm studentů (Eliška Franeková, Tereza Škubníková, Tereza Řezníčková, Romana Zálešáková, Jana Valečková, Cyril Jurásek, Pavel Flekač, Zuzana Kolouchová) a nyní už i jeden absolvent (Tomáš Haloda) se zúčastnilo slavnostního předávání stříbrných certifikátů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Jedná se již o druhý certifikát, který tito žáci obdrželi za svou vytrvalou činnost v oblasti sportu, rozvoje talentu a dobrovolnictví. Za naši skupinu v programu vystoupil Tomáš Haloda se svým projevem o dobrovolném hasičství.

Studenty doprovodila koordinátorka projektu Mgr. Milena Šišáková. Ceremonii zahájilo vystoupení skotského dudáka, poté k oceněným promluvil ředitel programu Mgr. Tomáš Vokáč i česká módní návrhářka Klára Nademlýnská, která studentům předávala certifikáty s mezinárodní platností a odznaky.

Na ceremoniích podobných této bylo za letošní rok oceněno přes 500 účastníků, řada z nich pokračuje do vyšších úrovní programu. Z výše uvedených 9 studentů se do zlaté úrovně přihlásilo 6 a plní tak nejvyšší možnou úroveň programu – zlatou.

Vzhledem k tomu, že program DofE pochází z Velké Británie a jeho zakladatelem je princ Philip, manžel britské královny, zlatých ceremonií se pravidelně účastní příslušníci britské královské rodiny – v minulosti se absolventi programu DofE osobně setkali kromě prince Edwarda i s princem Charlesem či princeznou Annou. Už teď se nemůžeme dočkat, koho z nich osobně potkáme.

text, foto: Mgr. Milena Šišáková

 

131