Aktuálně

SEKUNDA V BRNĚ

29 Lis , 2018  

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 se třída sekunda A vydala na výstavu Pravdivý příběh Titaniku, která se konala v Brně v prostorách Výstaviště.

Na palubu jsme vstoupili díky autentickým palubním vstupenkám jako opravdoví pasažéři, prožili jsme šťastné i smutné příběhy cestujících a odhalili příčiny dávné tragédie. Výstava nám umožnila prožít éru Titaniku, nadšení z nových technických vynálezů a luxus Art deco. Atmosféru Titaniku dokonale přiblížili věrné rekonstrukce kajut, kavárny, telegrafu, kotelny i bezpečnostních dveří. Originální artefakty jako porcelán, nábytek i osobní předměty cestujících přiblížily život na “nepotopitelné” lodi. Návštěvníkům bylo dovoleno dotknout se osudného ledovce, který způsobil zkázu největšího a nejmodernějšího parníku své doby.

Velké výukové tabule nás provedly chronologicky od průmyslové revoluce, přes největší světové vynálezy, až k příčinám 1. světové války. Pro studenty byl připraveny pracovní listy, kvízy a zvukový průvodce. Výstava zaznamenala mezi studenty velký úspěch pro svou komplexnost i interaktivní koncept.

Mgr. Milena Šišáková

128