Aktuálně

DOFE a Northfinder

15 Čvn , 2018  

Spolupráce DofE a značky Northfinder

Do projektu Zelené kopce, který zaštiťuje outdoorová značka Northfinder, se letos přihlásilo celkem 20 DofE expedičních týmů, jejichž členové by rádi během své výpravy čistili českou přírodu. Nakonec jich bylo vybráno 10, přičemž jedním z nich se stali i DofE účastníci z Gymnázia Uherský Brod.

Je dobrým zvykem, že při pobytu v přírodě po sobě každý správný outdoorový nadšenec vše uklidí a nezanechá za sebou žádnou stopu v podobě odpadu. Vybrané týmy ale čeká daleko větší výzva – úkolem účastníků bude čistit trasu expedice nejen po sobě, ale i po těch, kteří místa navštívili před nimi a ulevit tak přírodě sběrem plastů a dalších obtížně rozložitelných materiálů. Během expedice o svém úkolu vytvoří krátký blog nebo vlog, za což budou odměněni značkovou expediční výbavou – batohy Ottawa a Calgary, bundami Northcover, návleky Dachstein, suchými vaky Richmond Hill a tričky. Veškeré vybavení pochází právě z dílny společnosti Northfinder, prvotřídního výrobce outdoorového oblečení, který se jeho výrobě věnuje již od roku 1996. Nejlepší blog nebo vlog nakonec získá ještě speciální cenu.

Těšíme se na příspěvky účastníků a rádi se o ně podělíme.

Markéta Oudesová Komunikační manažerka

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, Česká republika | The Duke of Edinburgh’s International Award, Czech Republic +420 725 430 298 | marketa.oudesova@dofe.cz | www.DofE.cz | Poděbradská 540/26, 190 00 Praha 9

Mgr. Milena Šišáková

111