Aktuálně

Férová snídaně

28 Kvě , 2018   Gallery

V sobotu 12. 5. 2018 se na krásné travnaté ploše na náměstí 1. Máje uskutečnil další ročník Férové snídaně. Jednalo se o piknikové setkání. I v letošním roce se na její organizaci podílel tým žáků z naší školy ve složení Adéla Zábojníková (2B), Anna Hýsková (2B) a Jan Gajdošík (2A) pod vedením prof. Ježkové. Nově jsme do akce zapojili i žáky ze ZŠ a ZUŠ v Dolním Němčí, se kterými jsme strávili příjemné slunné dopoledne.

Díky podpoře z kraje jsme mohli nakoupit spoustu regionálních i fairtradových surovin a připravit tak bohatou nabídku nejrůznějších dobrot, na jejichž přípravě se podíleli nejen žáci, ale i učitelé z obou spolupracujících škol. Více než třicítka návštěvníků si mohla pochutnat na fairtradové kávě či čaji a k zakousnutí byla na výběr jak sladká, tak slaná jídla – nejrůznější pomazánky, štrůdl, mufiny, sušenky, koláče a další.

Díky krásnému počasí jsme si užili i doprovodný program, někteří zpívali za doprovodu kytary, jiní hráli badminton a lacros a někteří si jen užívali sluníčka a odpočívali na dece. Letošní akci hodnotíme jako velmi vydařenou nejen díky vyššímu počtu návštěvníků, ale i díky příjemné atmosféře, ve které snídaně po celou dobu probíhala.

Velice děkujeme za finanční podporu Zlínskému kraji a SRPG, za pořízení fotodokumentace pak patří dík Martinu Beníčkovi z YA. Věříme, že se k nám příští rok přidáte i vy a podpoříte tak s námi myšlenku fairtrade 🙂

text: Mgr. Alena Ježková, foto: Martin Beníček

207