Aktuálně

Fykosí Fyziklání 2018

18 Led , 2018  

rádi bychom Vám nabídli možnost účasti vašich studentů na mezinárodní soutěži ve fyzice – *12. FYKOSím Fyziklání*. Jedná se o 3 hodinovou soutěž pro týmy nejvýše 5 středoškoláků v počítání fyzikálních příkladů, kterou pořádá Fyzikální korespondenční seminář FYKOS, zaštiťován Matematicko-Fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Soutěž bude probíhat v Praze v budovách Univerzity Karlovy v pátek 16. února 2018.

Zájemci z řad 2. ročníků, sexty a výše hlaste se u prof. Ančincové


Příklady jsou zaměřené na středoškolské učivo ze všech oblastí fyziky. Pro nejlepší týmy máme nachystané hodnotné ceny. V případě zájmu najdete více informací na následujícím odkazu http://fykos.cz/rocnik31/fyziklani/start.

Nabízíme také možnost zvýhodněného ubytování (i pro jeden pedagogický doprovod) den před soutěží, kdy se také bude konat Jeden den s fyzikou https://www.facebook.com/events/1953964691286146, akce plná přednášek, exkurzí a experimentů, kterou pořádá Matfyz. Tato akce je rovněž zaměřená na středoškoláky. Doufáme, že přemluvíte studenty a utkáte se ostatními školami. Zároveň bychom byli rádi, kdybyste mail sdíleli s ostatními školami a učiteli, nebo vyvěsili přiložený leták na své škole.

Daniel Dupkala vedoucí organizátor Fykosího Fyziklání

foto: www.fykos.cz

160