Aktuálně

Intenzivní kurz s anglickými lektory

26 Kvě , 2017   Gallery

Hi, how are you? Tuto větu jste třetí týden v květnu mohli slyšet nejen ve třídách v hodinách anglického jazyka, ale také na chodbách gymnázia či v parku

Ptáte se proč?

Na gymnáziu probíhal ve dnech 15. – 19. 5. 2017 již čtvrtým rokem týden výuky s britskými a americkými lektory. Necelá padesátka studentů z kvarty, prvního a druhého ročníku odložila učebnice matematiky či českého jazyka a vyměnila je za anglický slovník.

Třicet hodin týdně, šest hodin denně trávili studenti zlepšováním svých znalostí anglického jazyka s lektory Samem, Christianem a Matthewem. V rámci tohoto projektu si vyzkoušeli každodenní komunikaci  v anglickém jazyce, naučili se nové fráze a dozvěděli se řadu zajímavých informací o anglicky mluvících zemích.

Všichni byli s výukou velmi spokojeni a věříme, že v příštím školním roce budeme moci kurz opět uspořádat.

Cílem akce bylo posílit sebevědomí studentů při v cizím jazyce, zbavit je obav z toho, že neznají jazyk dokonale a dělají chyby v mluvené řeči, přimět je použít anglický jazyk také mimo školní lavice.

 

Za všechny alespoň některé postřehy studentů:

Týden s anglickými lektory mě velice obohatil nejen jazykově, ale i co se týče zážitků. V kamarádském kolektivu jsme hráli různé hry; například Alibi – vyšetřování podezřelých z krádeže banky a odhalení zločince; Speak date – kdy jsme během tří minut mluvili tak, abychom zaujali protějšek. Se třemi sympatickými mladíky jsme v teplém počasí chodili ven, provázeli je po městě, slunili se v trávě a jednoduše se pořád o něčem bavili. Byl to týden plný dobré nálady a nových zkušeností a doufám, že se ho budu moci zúčastnit i v budoucnu.
Dita Hradilová (XA)

Týden s lektory jsem si velice užil. Přes počáteční seznamování jsme se dostali ke hraní her a provádění lektorů po našem městě. Navštívili jsme několikrát park, nakoukli do muzea, Japonské zahrady na DDM a také do uherskobrodských kostelů. Poslední den jsme klukům předali jako poděkování za úžasný týden pár malých dárečků. Co bych na tomto kurzu změnil? Příště to chce dva týdny!

Petr Zábojník (KA)

 

Text a foto: Mgr. Jana Cahlová

442